פסקל ברקוביץ

תגידו כן!

הוספה לרשימה לשלי הסרה מרשימת מועדפים

ספורטאית פאראלימפית, מרצה, עיתונאית, במאית וסופרת ישראלית. "תגידו כן" הוא סיפורה המדהים ומעורר ההשראה של פסקל ברקוביץ, ספורטאית פאראלימפית שאיבדה את שתי רגליה בגיל 17 בתאונת רכבת קשה.

ההרצאה

01

תגידו כן!

60 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון אלחוטי, במה עם מדרגות , כסא בר רחב או שולחן

בהרצאתה המרגשת: "תגידו כן" מביאה פסקל ברקוביץ את סיפור התמודדותה הלא יאמן מאותו רגע מכונן שבו איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה. בכל הרצאה היא סוחפת מחדש את קהל שומעיה ומהווה מופת של דבקות במטרה, אומץ, חתירה למצוינות ואופטימיות בלתי נלאית. פסקל היא ספורטאית אולימפית אשר השתתפה ב- 4 אולימפיאדות בשלושה ענפי ספורט: 2008 – חתירה אקדמית, 2012 – אופני יד, בריו 2016 ובטוקיו 2020 – קיאק. כיום מתאמנת בקיאק לאולימפיאדת פריז 2024.

פסקל,  אם לשתי בנות, מרצה וסופרת הכובשת את הקהל שלה ומעבירה אותו בין צחוק לדמעות. היא מעצימה את שומעיה ומדגימה שאין דבר העומד בפני הרצון. סיפור חייה מעורר הערצה והשתאות ומדגים הלכה למעשה כיצד ניתן להתמודד עם מגבלות ומצבי קיצון ולחץ, תוך לקיחת אחריות, התמודדות עם שינויים, הגשמה עצמית ומצוינות. פסקל מהווה השראה לכל מי ששומע אותה.

מה אומרים עלי

אודות המרצה: להרגיש שהכל אפשרי יכולה להיות עובדה קיימת

מקור השראה וּסמל לִמְצוינות, נשואה + שתיים. מדליקת משואה בטקס המרכזי של יום העצמאות ה -66 של מדינת ישראל. ב-13 בדצמבר 1984, כשהיא בת 17 בדרכה לבית הספר, החליקה על רציף רכבת ונפלה מתחת לגלגלי רכבת נוסעת וכתוצאה מכך נקטעו שתי רגליה. במשך שבועיים נאבקו הרופאים על חייה  ולאחר מכן שהתה ברקוביץ' באשפוז מעל חצי שנה.

משם צמחה, הגשימה את חלומה וביולי 1985 עזבה את צרפת ועלתה לישראל על מנת להתגייס לצה"ל. משדה התעופה הוסעה לבסיס צה"ל בג'וליס, לחדר שהיה חדרה במהלך שירותה הצבאי. ברקוביץ' הייתה המתנדבת הראשונה בצה"ל בכיסא גלגלים. בזמן שירותה הצבאי (1985-1987), החלה  להרצות בפני חיילים וקהילות יהודיות בעולם (עולים חדשים) על סיפור חייה. בנוסף, החלה פסקל ללמוד לשחות אצל מאמנת השחייה מרגלית זוננפלד.

משנת 1989 התאמנה בשחייה במסגרת נבחרת ישראל, במטרה להתחרות באולימפיאדת הנכים בברצלונה 1992. בשנת 1991 עזבה את הנבחרת מסיבות כלכליות, בתאום עם המאמנת שלה, ופיתחה קריירה תקשורתית מצליחה. בשנת 2007 התבקשה ברקוביץ על ידי ד"ר רוני בולוטין, יו"ר הוועד הפאראלימפי, להצטרף לנבחרת החתירה האקדמית הפאראלימפית של ישראל - כעשרה חודשים בלבד לפני מועד האחרון להסגת הקריטריון האולימפי להשתתפות במשחקים. ברקוביץ' נעתרה לבקשתו ובשנת 2008 ייצגה את ישראל במשחקים הפאראלימפיים בבייג'ינג - שם דורגה במקום ה-8. לאחר אולימפיאדת בייג'ינג עברה פסקל לענף אופני-יד. בשנת 2009, לאחר לידת בתה השנייה, חזרה פסקל למסלול אימונים אינטנסיבי על מנת לייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012 בענף אופני היד. בשנה זו גם ייצגה את ישראל באליפות העולם בטיפוס - שם הגיעה למקום הרביעי. ייצגה את ישראל בקייאק במשחקים הפאראלימפיים בריו 2016 ובטוקיו 2020. בימים אלה מתאמנת ברקוביץ בקאייק אולימפי לקראת אולימפיאדת פריז 2024.

פסקל כתבה שני ספרים שהפכו לרב מכר:

- "חיוך הדולפין" – יצא לאור בהוצאת רובר לפון בצרפתית (1999), נמכר ביותר מ-700,000 עותקים ותורגם ל-15 שפות. בישראל יצא הספר בעברית בהוצאת מטר. - "מסר החיות" – יצא לאור בהוצאת רובר לפון בצרפתית (2001), תורגם ל-6 שפות.

כיום היא מרצה מבוקשת לחברות, ארגונים, מוסדות חינוך ועוד. הרצאותיה עוסקות בפריצת גבולות והגשמה עצמית. בכל הרצאה נע הקהל בין מצבי צחוק לדמע ובמקביל זוכה מפקסל בכלים פרקטיים ליצירת שינוי. עם ניסיון של עשרים שנה בהרצאות, פסקל מגיעה לחברות ולארגונים הבולטים ביותר בעולם וסוחפת את קהל שומעיה בסגנונה המיוחד. פסקל הפכה עם השנים למודל של דבקות במטרה והתמודדות עם מצבי קיצון ולחץ. יותר מחצי מיליון איש כבר זכו לשמוע אותה בכל העולם ולרבים מהם הרצאתה מהווה נקודת מפנה שהשפיעה על  מהלך חייהם.

פסקל ברקוביץ במדיה

להרצאות וסדנאות באנגלית של פסקל ברקוביץ 

הורדת תקציר הרצאות וסדנאות תגידו כן

תגידו כן

מתי אתם צריכים אותנו?

לקבלת הצעת מחיר זריזה מחכים לכל הפרטים הבאים:

מרצים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אריק זאבי

הרצאותיו של זאבי הן הרצאות חובה לחברות, מוסדות, מנהלים, צוותי חינוך שהצבת יעדים, התמודדות עם כשלונות ויציאה מאזור הנוחות הם חלק מהאג'נדה היום יומית שלהן.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

ליאור כלפון

"למצוא את ביצת הזהב שלך " ו - "הסודות המצחיקים של שפת הגוף - השפה המדוברת ביותר בעולם!" הן הרצאות קומיות חוויתית הלוקחות את המאזין למסע מרתק.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

יוסי גינסברג

יוסי הוא יזם ומחבר הספר “בחזרה מטואיצ’י”. הספר הפך לרב מכר מספר את סיפור הישרדותו המופלא של יוסי בלב האמזונס.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

איתן חרמון

איתן חרמון הוא אלוף העולם בריצת מרתון לקטוע רגל. הרצאתו מעוררת ההשראה: "החיים על רגל אחת - מיומנו של שיאן העולם במרתון"היא הרצאת חובה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

עמוס נחום

צלם טבע ישראלי, מגדולי צלמי החי התת-מימי בעולם. בהרצאתו, עמוס נותן לנו הצצה אינטימית ומרהיבה לעבודת חייו ומנפץ מיתוסים הקשורים לחיות בטבע
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי
1 / 0
דילוג לתוכן