עמוס נחום

תמונת חיי

הוספה לרשימה לשלי הסרה מרשימת מועדפים

צלם טבע ישראלי-אמריקאי, מגדולי צלמי החי התת-מימי בעולם.
בהרצאה  ״תמונת חיי״, עמוס נותן לנו הצצה אינטימית ומרהיבה לעבודת חייו.  הוא מנפץ מיתוסים הקשורים לחיות שהתקשורת הרגילה אותנו לפחד מהן וחולק עם הצופה את אהבתו הגדולה לטבע.

ההרצאה

01

תמונת חיי

60 דקות | מלווה במצגת | צריך: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

עמוס נחום – צלם הטבע עטור הפרסים – מאמין שהצילום הטוב ביותר הוא של החיה בטבע בסביבתה הטבעית, מבלי להפר את אורח חייה ולמעשה להשתלב בה ולהפוך  לחלק ממנה, בדומה לסרטם של יונתן ניר ודני מנקין  "תמונת חייו"  – תיעוד מרתק של המסע המסכם של חייו.
ההרצאה לוקחת אותנו למסע. 
אחרי שצילם תנינים, אנקונדות, כרישים, אורקות, לווייתנים ועוד, יצא עמוס  למישורים הארקטיים האינסופיים של צפון קנדה, לצלם את התמונה המסוכנת ביותר שצילם עד היום: תמונה של דב קוטב צולל, פנים אל פנים, ללא אמצעי הגנה.

בעבר ניסה עמוס לצלם את התמונה הזו וכמעט נטרף, אבל משהו דחף אותו לנסות ולעשות זאת שוב.
בהרצאה  ״תמונת חיי״, עמוס נותן לנו הצצה אינטימית ומרהיבה לעבודת חייו.  הוא מנפץ מיתוסים הקשורים לחיות שהתקשורת הרגילה אותנו לפחד מהן וחולק עם הצופה את אהבתו הגדולה לטבע.

מה אומרים עלי

אודות המרצה:

נחום נולד בשכונת גבעת עלייה שביפו, בנם הבכור של זוג יוצאי טריפולי. לעמוס שתי אחיות צעירות, אילנה ומיכל. כבר בילדותו חלם להיות צלם. בשנת 1969 התגייס לסיירת שקד ושירת בה כלוחם. עם שחרורו התמחה במשך שנה כצלם אופנה, ולאחר מכן חזר לשירות במלחמת יום כיפור באזורי הקרבות בסיני. כבר מתחילת שירותו נהג לצלם "תמונות מלחמה"; תצלומים שצילם התפרסמו על ידי סוכנות הידיעות AP. לאחר שחרורו נכנס עם חבריו לעסקי השטת יאכטות, ובמסגרת זו טייל בעולם.

נחום למד צלילה וחלם ללמוד קולנוע, ולשם כך נסע באמצע שנות ה-70 לניו יורק. שם לימד צלילה ולבסוף הקים חברת נסיעות, La Mer Diving Seafari, שהתמחתה בצלילות תיור באזורים שונים בעולם. במחצית השנייה של שנות ה-80 מכר את חלקו בעסק, הן מאחר שרצה להגשים את חלומו להיות צלם והן מסיבות אידאולוגיות, שכן לא רצה להיות שותף לפגיעה בשוניות אלמוגים, והחליט לעסוק באופן מקצועי בצילום חיות ימיות גדולות: כרישים, לווייתנים, דולפינים ודובי קוטב.

ב-1992 הקים חברה שתממש את חזונו, Big Animals Photography Expeditions, ומאז, במשך עשרות שנים, הוא מצלם ומוביל משלחות צילום רבות לאתרים ימיים בעולם. לאורך הקריירה שלו זכה נחום בפרסים רבים, ביניהם פעמיים ב- Wildlife Photographer of the Year , בקטגוריית התנהגות בעלי חיים. צילומיו הופיעו במאות עיתונים ברחבי העולם.  הוא נחשב למרצה מבוקש ופרסם מאות כתבות טבע במגזינים ברחבי העולם, בין היתר במטרה להגביר את המודעות לסכנה הנשקפת למינים שונים של חיות בר.

עמוס מתגורר במונטריי שבקליפורניה. בשנת 2015 צולם סרט תיעודי, בבימויים של יונתן ניר ודני מנקין, המתחקה אחר סיפור חייו ואחר מסעו של נחום לקנדה הארקטית לצלם דוב קוטב צולל. באפריל 2019 נבחר סרט זה ששמו ״תמונת חייו״ לסרט הפתיחה של פסטיבל ״דוקאביב״.

עמוס נחום במדיה

להרצאה באנגלית של עמוס נחום

הורדת תקציר הרצאה עמוס נחום

תמונות חיי

מתי אתם צריכים אותנו?

לקבלת הצעת מחיר זריזה מחכים לכל הפרטים הבאים:

מרצים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אריק זאבי

הרצאותיו של זאבי הן הרצאות חובה לחברות, מוסדות, מנהלים, צוותי חינוך שהצבת יעדים, התמודדות עם כשלונות ויציאה מאזור הנוחות הם חלק מהאג'נדה היום יומית שלהן.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

פסקל ברקוביץ

"תגידו כן" הוא סיפורה המדהים ומעורר ההשראה של פסקל ברקוביץ, ספורטאית פאראלימפית שאיבדה את שתי רגליה בגיל 17 בתאונת רכבת קשה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

ליאור כלפון

"למצוא את ביצת הזהב שלך " ו - "הסודות המצחיקים של שפת הגוף - השפה המדוברת ביותר בעולם!" הן הרצאות קומיות חוויתית הלוקחות את המאזין למסע מרתק.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

יוסי גינסברג

יוסי הוא יזם ומחבר הספר “בחזרה מטואיצ’י”. הספר הפך לרב מכר מספר את סיפור הישרדותו המופלא של יוסי בלב האמזונס.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

איתן חרמון

איתן חרמון הוא אלוף העולם בריצת מרתון לקטוע רגל. הרצאתו מעוררת ההשראה: "החיים על רגל אחת - מיומנו של שיאן העולם במרתון"היא הרצאת חובה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי
1 / 0
דילוג לתוכן