לי קורזיץ

עליה בפיתולים

הוספה לרשימה לשלי הסרה מרשימת מועדפים

גולשת רוח, ארבע פעמים אלופת עולם ומי ששמה את ענף הגלישה בישראל על המפה. הרצאתה, "עליה בפיתולים", היא הרצאה על קונפליקטים, אתגרים והשגת מטרות.

ההרצאות

01

עליה בפיתולים

60 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

לי קורזיץ, אלופת העולם בגלישת רוח 4 פעמים, נותנת מבט פנימה על הקונפליקטים של נערה צעירה הסובלת ממחלת דם נדירה ונכנסת לעולם הישגי ופוליטי, על השגת מטרות תוך התגברות על אינספור קשיים ואתגרים מקצועיים בדרך, ועל המחיר הגופני והנפשי ששילמה כדי להיות אלופת העולם 4 פעמים. ההרצאה מלווה במצגת רלוונטית.

מה אומרים עלי

אודות המרצה:

קורזיץ נולדה ביישוב חופית למיכל (מיקי) ולששון, שחיינית וגולש גלים. כשהייתה בת 7 עברה משפחתה ליישוב מכמורת. 
היא למדה בבית הספר שבקיבוץ עין החורש וכנערה התבלטה בענפי ספורט האקסטרים.

קורזיץ החלה לעסוק בגלישת גלים כבר כשהייתה בת 8 – אז הצטרפה למועדון השיט המקומי המכשיר את ילדי עמק חפר בגלישה ובשיט. לאחר כשנתיים עזבה את המועדון והחלה להתאמן בג'ודו, עד לזכייתה באליפות ישראל בג'ודו לגילאי עד 14 – זכייה שאחריה פרשה מהענף. היא חזרה למועדון השיט והחלה לגלוש באופן תחרותי בדגם הגלשנים התואם את גילה. בשנת 2003, כשהיא בת 19, השתתפה קורזיץ באליפות העולם בגלישת רוח בדגם מיסטרל שנערכה בקדיס שבספרד. היא זכתה במקום הראשון והייתה לגולשת הצעירה ביותר שזכתה בתואר אלופת העולם. לאחר הזכייה התברגה קורזיץ בסגל האולימפי הישראלי. 

קורזיץ התמקדה בגלישת רוח מקצוענית בקטגוריות "סללום", "ווייב" ו"פאן". לקראת סבב 2009 של ה-PWA הקדישה את מרב תשומת לבה לזכייה והתאמנה בגראן קנריה ובהוואי. 
ב-1 באפריל 2009, במהלך צילומים בהוואי, נפצעה קורזיץ סמוך לעמוד השדרה, כשגולש ישראלי לא הבחין בה וחרטום הגלשן שלו פגע בעוצמה בגבה. היא שברה שתי צלעות ואושפזה בטיפול נמרץ בהוואי. לאחר שיקום ארוך בישראל שבה לגלוש.
ביולי 2010, באליפות אירופה שהתקיימה בפולין, חוותה קורזיץ פציעה נוספת, כאשר גולשת צרפתייה התנגשה בה. קורזיץ צללה ונתקעה מתחת למפרש. היא חולצה על ידי אחד המאמנים כשהיא מחוסרת הכרה. בדצמבר 2011 זכתה במדליית הזהב באליפות העולם שנערכה בפרת', אוסטרליה והייתה לספורטאית הישראלית הראשונה שזכתה בשתי אליפויות עולם בענפים אולימפיים. במרץ 2012 זכתה בפעם השלישית במדליית זהב באליפות העולם שנערכה בקדיס, ספרד. באולימפיאדת לונדון (2012) סיימה קורזיץ במקום השישי, לאחר שבמהלך כל התחרות דורגה בין 3 הראשונות - עד לשיוט המדליות שבו סיימה במקום תשיעי. במרץ 2013 זכתה בפעם הרביעית והשלישית ברציפות במדליית הזהב באליפות העולם שנערכה בברזיל.

לי קורזיץ במדיה

הורדת תקציר ההרצאה של לי קורזיץ

עליה בפיתולים

מתי אתם צריכים אותנו?

לקבלת הצעת מחיר זריזה מחכים לכל הפרטים הבאים:

מרצים נוספים שיכולים לעניין אותך:

יובל שמלא

הזוכה הגדול של נינג'ה ישראל שכבש את המידוריאמה בהרצאה מעוררת השראה חולק עם הקהל את הקשיים שחווה בדרך למעלה ועל עולמם הייחודי של המטפסים
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

איתן חרמון

איתן חרמון הוא אלוף העולם בריצת מרתון לקטוע רגל. הרצאתו מעוררת ההשראה: "החיים על רגל אחת - מיומנו של שיאן העולם במרתון"היא הרצאת חובה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

תם שקד

מהנדסת חשמל מוכשרת, אלופת הנשים בנינג'ה ישראל,באה במטרה אחת ברורה - להוכיח לכולם שענף הספורט - נינג'ה הוא לא רק עולם של גברים.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

רותי גאון

בנה של רותי, ארז, נולד עם תסמונת נדירה שמתבטאת בנקודות שמכסות את כל גופו. פוסט שכתבה הפך ויראלי, ואלפי גולשים עיטרו את פניהם בטוש לאות הזדהות
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

גיל מרנץ

בהרצאתו חולק גיל עם הקהל בכנות את סיפור חייו כמתבגר להורים גרושים, שעבר לגור לבד בגיל 15 והסתבך בתקריות אלימות ואיך הספורט שינה לו מסלול
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי
1 / 0
דילוג לתוכן