יוסי גינסברג

מהישרדות לביצועי שיא במצבי משבר | בחזרה מטואיצ'י

הוספה לרשימה לשלי הסרה מרשימת מועדפים

יוסי הוא יזם ומחבר הספר “בחזרה מטואיצ’י”. הספר שהפך לרב מכר ולספר "קאלט" מספר את סיפור הישרדותו המופלא של יוסי בלב האמזונס. “בחזרה מטואיצ’י” תורגם לשש שפות, ראה אור ב-15 מדינות והפך לרב-מכר בינלאומי. סרט קולנוע המבוסס על ספרו יצא לאקרנים בכיכובו של  דניאל רדקליף.

ההרצאות

01

ההרצאה: "בחזרה מטואיצ'י"

90 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

כמי ששרד באמזונס במשך שלושה שבועות בתנאי הישרדות קשים, בבדידות וחוסר וודאות לחייו, נאלץ יוסי גינסברג לפתח יכולות שלעיתים נדמה שאפילו הצליחו לעקוף את חוקי הטבע. מעט אנשים בעולם המערבי מכירים לעומק את יערות האמזונס כמו יוסי גינסברג. רוב האנשים היו מייחסים למסע שכזה תיוג של אירוע טראומטי, בעוד שיוסי מצא את הדרך להבין שהמסע הזה הוא רק ההקדמה לשליחות שלו.
לאחר המסע המפורסם הזה שסיפורו מתגולל בספר רב המכר  "בחזרה לטואיצי" ובסרט ההוליוודי "JUNGLE" מ-  2018 בכיכובו של דניאל רדקליף, חזר יוסי  לאמזונס וחי שם שלוש שנים כבן לשבט האוצ׳ופיאמונס. יחד הם בנו את צ׳אלאלאן כפר נופש אקולוגי ששינה את מודעת השבטים באמזונס ונתן השראה לעולם כולו.

האמזונס הוא המקום הצפוף ביותר על פני כדור הארץ ולפיכך עסקים / ארגונים  יכולים ללמוד דבר אחד או שניים,  על התנהלות שווקים ועל תחרות על משאבים. 
במהלך השנים בהן חי יוסי בלב יער העד, הוא חקר ולמד את סודות ההישרדות של האמזונס והתובנות שלו מהפכניות. 

הסיפורים המרתקים של יוסי מלווים במסרים עמוקים שסוחפים את הקהל לא רק אל עמקי האמזונס אלא גם אל נבכי הנשמה שלו, למסע בלתי נשכח ומשנה חיים.
תאגידי ענק ברחבי העולם מארחים את יוסי כדי ללמוד ולקבל השראה.
בסקר שנערך לאחרונה על ידי אחד ממשרדי המרצים המובילים בצפון אמריקה דורג יוסי בין חמשת המרצים העסקיים הטובים בעולם.

02

מהישרדות לביצועי שיא במצבי משבר - אסטרטגיה אמזונית להסתגלות יעילה ומהירה

90 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

משבר הקורונה הוכיח לנו ששינוי דרמטי יכול לבוא בחטף ולשנות מהיסוד את תנאי המשחק. חברות ואירגונים הרגילים לחשיבה דראוויניסטית של הסתגלות מהירה ותחרות אגרסיבית יגלו שהעולם השתנה ואיתו גם דרכי החשיבה הישנות. עולם חדש הפציע ואנחנו חייבים להבין אותו ולהתאים את  עצמנו אליו, לערכיו ולצרכיו. ​המודל של הטבע, מראה לנו שדווקא בתקופות  מאתגרות אפשר להשיג רווחים גדולים יותר אם נוקטים בפעולות מדויקות ויעילות. מצב של משבר הישרדותי הוא מחולל טבעי של ביצועי  שיא לפיכך יש לראות בו הזדמנות

יוסי מבין הישרדות, הוא שרד 20 ימים לבד באמזונס  ומאז הקדיש שנים למחקר מעמיק של ׳חוקי הג׳ונגל׳ ומצא שחוקי היסוד של הטבע הם אוצרות של ממש לכל ארגון, חברה או עסק הרוצה לצלוח את המשבר הנוכחי ולהיות רלוונטי בעולם החדש.

בהרצאה חדשנית ומרחיבת אופקים יוסי יחשוף בפניכם

איך הישרדות = ביצועי שיא ע״פ חוקי הג׳ונגל

 למה דרווין הטעה כשאמר שלא כולם שורדים

​למה תחרות זה בזבוז מיותר של זמן, כסף ואנרגיה

​מהו הרוטב הסודי (the secret sauce) של הטבע?

​מהם שלושת העקרונות שהופכים ארגון לאורגניזם חי

 שתי הטעויות הקלסיות שחברות עושות בזמני משבר:

​שאננות בזמן סכנה כשהנמר הטורף מסתתר ואינו נראה לעין

​פחד משתק מפני נמר שכלל אינו נמצא - ​והכסף יענה על הכל

כי רווחיות גבוהה זאת מטרה ערכית ונעלה 

 מה היקום מלמד אותנו על שווקים מתרחבים?

03

הישרדות אמיתית / הישרדות מדומה - מה שהדמיון מדמה הופך להיות אמיתי

90 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

אף פעם בהיסטוריה האנושית אדם לא נחשף לכמות כה גדולה של מידע.

אף פעם לא נחשפנו בצורה כה מידית למשברים, אסונות ומלחמות בין אם קרובים או רחוקים, כתוצאה מכך האנושות בכללותה סובלת מגירוי סימפטטי כרוני, במילים אחרות מצב הישרדות הוא שכיח יותר מאשר מצב רוגע ומנוחה.
אין הרבה בעולם שמבינים הישרדות אמיתית כמו יוסי גינסברג מי ששרד לבדו כנגד כל הסיכויים בלב האמזונס. יוסי חזר לגור בג׳ונגל למשך שלוש שנים בהן עבר חניכה על ידי שבט האוצ׳ופיאמונה.
יוסי מתריע כי הישרדות מדומה היא בהרבה יותר מסוכנת לאדם מהישרדות אמיתית.
מדוע?

כיון שהישרדות מדומה נתפסת על ידי האורגניזם האנושי כאירוע אמיתי, הורמונים שנועדו להציל חיים הופכים רעילים וגורמים מחלות ומוות מוקדם. באופן אבסורדי המערכת שנועדה להציל את חיינו היא זאת שמקצרת אותם.
כל זאת כיון שהאדם אינו משתמש בחושיו כדי לאמוד סכנות אלא השכל חסר המנוחה הוא שמעביר לגוף את תחושת הסכנה. הישרדות מדומה, היא מצב לחץ כרוני מתמשך, הישרדות מדומה היא אם כל התחלואים נפשיים או גופניים.
יוסי משתף את הקהל בנסיון החיים שלו והבנתו העמוקה בהישרדות.
יוסי מלמד איך לזהות אם הישרדות היא אמיתית או מדומה בזמן אמת, ואיך לדעת לכבות הישרדות מדומה כדי לתפקד טוב, יעיל ובריא יותר בפגישה עם אתגרי החיים הרבים.
הקהל מרותק מהרצאה מעלפת ומשכילה, אך חשוב מזה הקהל לוקח הבייתה תובנות ישימות ומשנות חיים  

הישרדות מדומה היא הדרך הגרועה ביותר לטפל באתגרים ובעיות בחיים.  
הישרדות מדומה מרעילה את מערכות הגוף, ומוליכה למשברים נפשיים, גופניים, מחלות ואף מוות מוקדם.
הישרדות אמיתית היא פחות מסוכנת לאדם כיון 
א. הישרדות אמיתית, דהיינו סכנה מיידית ומוחשית לחיי האדם, היא נדירה למדי  
ב. היה ואנחנו אכן במצב של סכנה מיידית - הישרדות אמיתית מביאה אותנו מיד לביצועי שיא ובאופן טבעי
ג. כל מערכות הגוף, גופנית, שכלית, נפשית ורוחנית מתאחדות בעוצמה והופכות אדם רגיל לגיבור על - זאת כוחה של הישרדות אמיתית

המצב ההישרדותי הקלאסי של fight or flight כלומר הילחם על נפשך או ברח בכל כוחך - כאשר הוא מופעל בגלל אזעקת שוא, מחליש והורג במקום לחזק ולהציל. לצערנו מצב זה הוא שכיח עד כדי רמה יום יומית.
יוסי מעביר אימון פרקטי בוא הוא מלמד את הקהל תרגילים ו׳האקים׳ גופניים שמאפשרים להבחין בזמן אמת במצב של הישרדות מדומה ולהעביר את הגוף באופן מכני למצב של  רגיעה. (switching the body from sympathetic to parasympathetic mode
בהרצאה אחת משנה חיים הקהל מבין את ההבדלים בין הישרדות אמיתי ומדומה ולמד איך לזהות בזמן אמת ובכך לתקן ׳באג׳ של ממש במערכת האנושית, למנוע נזקים ולהעצים את יכולת התפקוד במצבי לחץ ומול אתגרים.

ההרצאה הפרונטלית נמשכת כשעה.
ניתן להזמין הרצאה ואחרייה שעתיים תרגול כדי להעמיק את ההפנמה.
ניתן גם לצאת עם יוסי והצוות שלו לסדנת שטח בת יומיים 

04

ההרצאה: "כישורי הישרדות לעסקים"

90 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

לאחר מסע ההישרדות המופלא של יוסי גינסברג ביערות האמזונס ונסיונו כיזם לאורך השנים, 
החליט יוסי להביא את חוקי הג'ונגל לעסקים וגיבש מספר תובנות מהותיות שנרקמו להרצאה זו.
"חברה חייבת לשמור על רוח הסטארטאפ בתוך החברה כי כאשר אתה מתמסד, יכולים להוציא אותך מהמשחק"
בג'ונגל, אין מספיק לכולם ולכן ישנה תחרות על כל פיסת מזון.
ההישרדות  באמזונס הא קיצונית מאוד – הלחץ הכי גדול של מסה ביולוגית על משאבים מתרחש שם.
התפיסה הדארוויניסטית היא "תפיסת חסך" , רק ה "כשירים" ביותר שורדים ובאמזונס , כולם חייבים להיות כשירים כדי לשרוד.
התחרות היא כה קשה עד כי כולם  מחוייבים לביצועי שיא.

חוקי הג'ונגל הבאים לידי ביטוי בהרצאה:

1. הישרדות = ביצועי שיא
2. תחרות= כולם מנצחים
3.  "דארווין רימה אותנו"
4. חדשנות במקום תחרות
5."מונופול על נישה"  - אם חידשת, אין לך תחרות
6.יצרת מונופול, משמע תרמת לחברה
7. קליבריום כלכלי - הישרדות היא לא בהכרח מצב שלילי
8. אם יש מספיק לי ולך, למה צריך תחרות?
9. חיים במצב של שפע - "אין חסך"
10. חדשנות = אי תחרות
11. תחרות = כולם מנצחים
12. תחרות = לנצח ביחד כדי להצליח
13. אסור שיהיו מפסידים - כולם מנצחים, טוב לכולם!
14. חמלה  כתכונה נדרשת.

מה אומרים עלי

אודות המרצה:

יוסי הוא יזם ומחבר הספר “בחזרה מטואיצ’י”. הספר שהפך לרב מכר ולספר "קאלט" מספר את סיפור הישרדותו המופלא של יוסי בלב האמזונס. “בחזרה מטואיצ’י” תורגם לשש שפות, ראה אור ב-15 מדינות והפך לרב-מכר בינלאומי. סרט קולנוע המבוסס על ספרו יצא לאקרנים בכיכובו של  דניאל רדקליף.

שלושה שבועות לבד באמזונס, במקום שלא מתועד בשום מפה, בלי עזרה, בלי אף אחד ובלי תקווה. זו לא התחלה של סרט, גם לא סיפור הרפתקאות מומצא. יוסי גינסברג חווה זאת בעצמו.  בתחילת שנות ה-80, יצא יוסי גינסברג לטיול הגדול של אחרי הצבא, לאחר שעבד בעבודות מזדמנות באלסקה וניו-יורק כדי לחסוך כסף לטיול. לאחר נסיעה במספר טרמפים, התגנבות לספינת שעשועים והתארחות אצל אינדיאנים מצא יוסי את עצמו בפרו -  שם פגש את מרקוס. ביחד נסעו השניים לבוליביה, פגשו את קווין וקארל ונכנסו למעבה הג'ונגל. כעבור זמן מה התפרקה החבורה, ויוסי וחברו קווין המשיכו לבדם במסע. אז זה קרה - באל פאסו סן פדרו ישנו קניון ובו מפלים. קווין זינק למים, נסחף הצדה והצליח להימלט מהמפל הגועש, ואילו יוסי נסחף עם הרפסודה לכיוון המפל והתחיל במסע המוות. שלושה שבועות שהה יוסי לבדו בג'ונגל, מיטלטל בין תקווה לייאוש, נאבק ברעב, בנחשים, בנמרים ובנמלים טורפות. "...משכתי בכל כוחי, אך לשווא. כאילו הייתי יצוק בבטון. לא הצלחתי לזוז. שוב רציתי לבכות, אך חשתי רק גוש מוצק בגרוני. זהו זה. זה המוות. אני עומד למות כאן. סופי יהיה בביצה הזאת. השלמתי עם המוות. ידעתי שאין לי כוח להיחלץ, ואין כוח בעולם שיושיט לי יד וימשוך אותי מן הבוץ.." (מתוך ספרו "בחזרה מטואיצ'י", הוצאת זמורה-ביתן). ספרו של יוסי דחף אלפי ישראלים ומטיילים מכל העולם לבקר ביער גשם מרוחק בבוליביה, מה שהפך עיירת ג'ונגל קטנה ומנומנמת בשם רורנבאקה ליעד תיירותי מרכזי ויצר תעשייה קטנה של סיורים מאורגנים במעלה נהר הטואיצ'י. "בשנת 1992 בתפנית גורלית מוזרה, חזרתי לאחר עשור לאותו מקם בו חוויתי את הרפתקתי הראשונה," הוא מספר . "לא האמנתי עד כמה רורנבאקה התפתחה: הרחובות היו מלאים במוצ'לרים, רבים מהם ישראלים וכל אחד ממארגני הסיורים הרבים הציע לתרמילאים הנלהבים הרפתקה בנהר הטואיצ'י, תוך שהם טוענים שהם, באופן אישי, היו אלה שהצילו את חיי. ספרו של יוסי “בחזרה מטואיצ’י” תורגם לשש שפות, ראה אור ב-15 מדינות והפך לרב-מכר בינלאומי. סרט קולנוע המבוסס על ספרו יצא לאקרנים בתחילת 2018, בכיכובו של  דניאל רדקליף. יוסי גינסברג הפך למרצה מבוקש ונחשב לאחד מגדולי מספרי הסיפורים בעולם.  סיפור ההישרדות  המופלא שלו מסופר על ידו בכנסים וארועי חברה של מיטב החברות בעולם כבר מעל ל-15 שנה. יוסי מוגדר כ- Keynote Speaker: האיש שפותח את הכנס וקובע את הטון שלו.  הוא דורג לאחרונה כאחד מעשרת המרצים המבוקשים בעולם העסקים בעולם ההרצאות הבינלאומי.

יוסי גינסברג במדיה

הורדת תקציר הרצאות יוסי גינסברג 

בחזרה מטואיצ'י

מהישרדות לביצועי שיא

הישרדות אמיתית, הישרדות מדומה

כישורי הישרדות לעסקים

מתי אתם צריכים אותנו?

לקבלת הצעת מחיר זריזה מחכים לכל הפרטים הבאים:

מרצים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אריק זאבי

הרצאותיו של זאבי הן הרצאות חובה לחברות, מוסדות, מנהלים, צוותי חינוך שהצבת יעדים, התמודדות עם כשלונות ויציאה מאזור הנוחות הם חלק מהאג'נדה היום יומית שלהן.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

פסקל ברקוביץ

"תגידו כן" הוא סיפורה המדהים ומעורר ההשראה של פסקל ברקוביץ, ספורטאית פאראלימפית שאיבדה את שתי רגליה בגיל 17 בתאונת רכבת קשה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

ליאור כלפון

"למצוא את ביצת הזהב שלך " ו - "הסודות המצחיקים של שפת הגוף - השפה המדוברת ביותר בעולם!" הן הרצאות קומיות חוויתית הלוקחות את המאזין למסע מרתק.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

איתן חרמון

איתן חרמון הוא אלוף העולם בריצת מרתון לקטוע רגל. הרצאתו מעוררת ההשראה: "החיים על רגל אחת - מיומנו של שיאן העולם במרתון"היא הרצאת חובה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

עמוס נחום

צלם טבע ישראלי, מגדולי צלמי החי התת-מימי בעולם. בהרצאתו, עמוס נותן לנו הצצה אינטימית ומרהיבה לעבודת חייו ומנפץ מיתוסים הקשורים לחיות בטבע
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי
1 / 0
דילוג לתוכן