אריק זאבי

לנצח בקרבות היום יום | 43 שניות | הסדנא למנהלים | 43 שניות לייב על הבמה

הוספה לרשימה לשלי הסרה מרשימת מועדפים

הרצאותיו של אריק זאבי – "לנצח בקרבות היום יום" ו "43 שניות" הפכו להרצאות חובה לחברות, מוסדות, מנהלים וצוותי חינוך שהצבת יעדים, התמודדות עם כשלונות ויציאה מאזור הנוחות הם קווי היסוד להתנהלות היום יומית שלהם.

ההרצאות

01

לנצח בקרבות היום יום

60 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון


ההרצאה משלבת בין סיפורים אישיים וניתוח מצבים שונים שאיתם אריק התמודד בעבר כספורטאי אולימפי תחרותי, אשר השתתף בארבע אולימפיאדות (2000, 2004 , 2008 , 2012).

אחרי ההפסד בסידני 2000, שנבע משיפוט כושל (אותו שופט הושעה לשנתיים בעקבות הפסיקה שלו), נאלץ אריק לגייס את עצמו למסע של 4 שנים נוספות בשביל הזכות להתמודד על מדליה אולימפית.

ב-2004 הוא עשה זאת וזכה במדליית ארד אולימפית. 2500 ישראלים שרו לו את שירת התקווה באחד הרגעים המרגשים בחייו.

"כולנו חווים כשלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבא?"

שם ההרצאה הוא "לנצח בקרבות היום יום"
חלק מהנושאים שאותם מעביר אריק בהרצאתו:

  • מלחמה פסיכולוגית.
  • התמודדות עם לחץ ומשברים.
  • הצבת יעדים.
  • התמודדות עם כישלונות.
  • הגעה לשיא ברגע הנכון.
  • פריצת גבולות.

02

43 שניות

60 דקות | מלווה במצגת | ציוד נדרש: מקרן , מסך, הגברה, מיקרופון


אולימפיאדת לונדון 2012. הקרב הראשון של אריק זאבי הוא מול הגרמני דימטרי פטרס.

מאזן הכוחות ביניהם עד לקרב הזה הוא 4-1 לאריק. 43 שניות בלבד ארך הקרב האחרון בקריירה מפוארת של 30 שנה ואחריו נאלץ זאבי להתמודד עם היום שאחרי, הכותרות בעיתונים, הכאב, האכזבה ותחושת הכישלון. איך קמים על הרגליים?

בגיל 36 אריק זאבי, עם קריירה של ספורטאי אולימפי, צריך היה להמציא את עצמו מחדש. האתגר של להמציא את עצמך מחדש הופך להיות רלוונטי עבור כולנו בעולם החדש שבו שאנחנו חיים: עולם שבו הכול קורה מהר(לפעמים מהר מדי), החוקים משתנים, טכנולוגיות חדשות צצות לפני שמתרגלים לקודמות וסביבת העבודה דינאמית.

בעולם שבו חוסר ודאות ושינוי מתמיד הם הדבר הקבוע ביותר, חוסן מנטלי הוא תנאי סף המנבא הצלחה. התמדה ונחישות חשובים יותר מכישרון וקשרים. המעבר מחיים של ספורטאי ליום יום של "אדם רגיל" כלל בתוכו מעבר מחיים מסודרים של אימונים, תזונה מוקפדת ותחרויות, לחוסר ודאות ברמה של לא לדעת מה אני עושה כשאני קם בבוקר.

חוסן מנטלי בא לידי ביטוי בקריירה כספורטאי על בסיס יום יומי. אבל מה קורה כשאני כבר לא חי כספורטאי? בסגנונו מלא ההומור, לצד סיפורים אישיים, משתף אריק זאבי בתהליך שעבר מאותו רגע מכריע על המזרון:

- חשיבותו של חוסן מנטלי במציאות משתנה.

-  "הפילוסופיה של החיכוך" – מודל לפיתוח חוסן מנטלי.

-  לקיחת אחריות, יציאה יזומה מאזור הנוחות ומינוף כישלונות.

סדנאות למנהלים

03

מיני סדנא - שעתיים

120 דקות | במידה והפעילות תתקיים אצלכם: חלל עם מזרני פעילות | במידה והפעילות תתקיים באולם הג'ודו בהדר יוסף (באחריות אריק)

לאחר שהעביר אלפי פעמים בשנים האחרונות את הרצאתו המרגשת ״לנצח בקרבות היום יום״ החליט אריק לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ופיתח סדנא המתבססת על ההרצאה. הסדנא מיועדת ומכוונת לעובדים ומנהלים בכל הדרגות ונוגעת בנקודות המשיקות בין עולם הספורט התחרותי לעולם העבודה  התובעני והבלתי מתפשר, ועושה זאת בדרך חווייתית ומעצימה במרכז האולימפי בהדר יוסף, מקום שכולו מצוינות והישגיות.
בסדנא זו מדגיש אריק, בדרכו הייחודית, את החשיבות של ״ההתבוננות הפנימית״ והתכנון המוקדם שחשובים לכל אחד מאיתנו.

הסדנא נשענת על הניסיון שרכש אריק ממפגשים עם אלפי עובדים ומנהלים מתחומים שונים ומניסיונו כמאמן וכספורטאי אולימפי במשך יותר מעשרים שנה, וכן ממאמר של שני פרופסורים מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת הווארד, שנקרא ״אסטרטגיית ג׳ודו כדרך להצליח בעסקים״, בו מראים השניים מספר עקרונות מעולם הג׳ודו שרלוונטיים מאוד לעולם העסקים. 
הסדנא חוויתית מאוד וכוללת: 

45 -60 דקות הרצאה "לנצח בקרבות היום יום"
45 - 60 דקות פעילות על  מזרן הג׳ודו האולימפי שנמצא במקום  כולל שאלות ותשובות ודברי סיכום.

יסודות הסדנא:

- התבוננות פנימית
- ניצול היתרון היחסי
- חשיבות התכנון המוקדם
- כיצד לרתום ספורטאי/עובד כדי שיילך אחרינו בלב שלם
- כנות עצמית
- צמיחה מאתגר
- אימון מנטלי

 -התכנים יותאמו לפי מטרת היום והמשתתפים.
- ניתן להוסיף ארוחת בוקר / צהריים לפי צרכי  הלקוח

מיקום:  אולם הג'ודו במרכז האולימפי בהדר יוסף  ת"א

04

סדנא לחצי יום / יום

240 דקות | מלווה במצגת | אולם הג'ודו במרכז האולימיפי בהדר יוסף | אולם הישיבות במרכז האולימיפי מצוייד במסך, הגברה, מיקרופון או מדונה

לאחר שהעביר אלפי פעמים בשנים האחרונות את הרצאתו המרגשת ״לנצח בקרבות היום יום״ החליט אריק לקחת את הנושא צעד אחד קדימה ופיתח סדנא שמיועדת ומכוונת למנהלים, בכל דרגות הניהול.הסדנא נוגעת בנקודות המשיקות בין עולם הספורט התחרותי לעולם הניהול התובעני והבלתי מתפשר, ועושה זאת בדרך חווייתית ומעצימה במרכז האולימפי בהדר יוסף, מקום שכולו מצוינות והישגיות.  בסדנא זו מדגיש אריק, בדרכו הייחודית, את החשיבות של ״ההתבוננות הפנימית״ והתכנון המוקדם שחשובים לכל מנהל עיסקי, ונוגע בקשר הקיים בין מאמן למנהל על כל רבדיו.

הסדנא נשענת על הניסיון שרכש אריק ממפגשים עם אלפי מנהלים מתחומים שונים ומניסיונו כמאמן וכספורטאי אולימפי במשך עשרים שנה, וכן ממאמר של שני פרופסורים מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת הווארד, שנקרא ״אסטרטגיית ג׳ודו כדרך להצליח בעסקים״, בו מראים השניים מספר עקרונות מעולם הג׳ודו שרלוונטיים מאוד לעולם העסקים. הסדנא חוויתית מאוד ומתחילה על מזרן הג׳ודו האולימפי שנמצא במקום ובסיומה נערך (אופציונלי) למנהלים סיור מרגש ועוצמתי בחוויה האולימפית, שחותם סדנא מעוררת השראה, מודעות ומחשבה.

יסודות הסדנא:

- התבוננות פנימית
- ניצול היתרון היחסי
- חשיבות התכנון המוקדם
- כיצד לרתום ספורטאי/עובד כדי שיילך אחרינו בלב שלם
- כנות עצמית
- צמיחה מאתגר
- אימון מנטלי

 התכנים יותאמו לפי מטרת היום והמשתתפים.

אורך הסדנא:

יותאם ללקוח ואפשרי בגרסאות של שעתיים או חצי יום
לו"ז מוצע:  

9:30-10:00- ארוחת בוקר והתכנסות
10:00-11:00  הרצאה בחדר ישיבות
12:00 - 11:00 פעילות על המזרן
12:00-13:00  סיור בחוויה האולימפית (ללא אריק בסדנא לחצי יום)
14:00 - 13:00 ארוחת צהריים (ללא אריק בסדנא לחצי יום)
15:00 - 14:00 סיכומים בחדר ישיבות (ללא אריק בסדנא לחצי יום)

המיקום:

הסדנא מתקיימת  במרכז האולימפי  בהדר יוסף רחוב שטרית 6,   המתחם כולל אולם הג'ודו  וחדר הישיבות כולל אופציה להזמנת כיבוד בוקר וקייטרינג כשר עבור ארוחת צהריים

פודקאסט לייב על הבמה עם אריק זאבי

05

ראיון עם המנכ"ל אחד על אחד

120 דקות | שני מיקרופונים | שתי כורסאות או כסאות בר| שתי פגישות הכנה

הפודקאסט 43 שניות  נולד מתוך עניין אמיתי של אריק זאבי לשמוע אנשים מצליחים מספקים תובנות שאספו במהלך הקריירה, משתפים בקשיים ובכישלונות שחוו ומספרים על הרגעים המכוננים בחייהם. הקווים המקבילים שמצא אצל המרואיינים בעשרות הפרקים שיצר עד היום היו הוכחה לכך שכולנו חווים חוויות דומות בנסיבות שונות הן ברגעי השפל והן ברגעי ההצלחה והשימור שלה. 

תחשבו על זה שניה, כמה מעובדי החברה, באמת מכירים את מנהלי החברה או המנכ״ל שלהם? 
האינטרקציה שלהם איתם היא בדרך כלל במסגרת כנסים של החברה, הרמות כוסית ופורומים מקצועיים.

"כמעט אף אחד לא יודע על הדרך שעשה המנהל.
על הכשלונות שעבר בחייו, על הדרכים שלו להתמודד עם לחצים וקשיים,
על רגעי ה43 שניות שלו
"

 

בראיון על הבמה, אחד על אחד עם אריק זאבי,  יש למנהל הזדמנות אמיתית לגרום לעובדים להכיר אותו יותר לעומק, לגעת בהם ולגרום להם להתחבר אליו ולחזון שלו.
ברגע שהמנהל יושב על הבמה ומספר על ההתחלה, על כישלון גדול בחייו ועל רגע מכונן שבזכותו הגיע לאן שהגיע, כל העובדים ירגישו יותר בנוח להיות חשופים יותר, פתוחים יותר וכנראה גם טובים יותר.

הארוכ כולל פתיח השראתי ודברי סיום של אריק זאבי ברוח החברה, המנהל, תוכן הכנס.

מה אומרים עלי

אודות המרצה: התרוממות רוח עם אייקון אולימיפי ומודל לחיקוי

זאבי הוא בעל תואר במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, נשוי לרוית + 3 . פרש מג'ודו תחרותי בגיל 35.5, כאלוף אירופה בפעם הרביעית – הג'ודאי המבוגר ביותר שעשה זאת אי פעם.

זאבי התחרה במשקל עד 100 ק"ג, זוכה מדליית הארד מאולימפידת אתונה (2004) , 4 פעמים אלוף אירופה (2001,2003 ,2004 , 2012) וסגן אלוף עולם (2001) במשקל הפתוח. באמתחתו 9 מדליות בסך הכל מאליפויות אירופה שבהן לקח חלק.

זאבי גדל והתחנך בשכונת קריית הרצוג בבני ברק. בילדותו למד בבית ספר "עוזיאל" ובנעוריו למד בתיכון "רמז" שבבני ברק. מילדותו השתייך אריק למועדון הג'ודו "הפועל בני ברק" משכונת פרדס כץ, תחת הדרכתו של רמז ממיסטבלוב. אחיו, רוני זאבי, היה הג'ודוקא הראשון מהמועדון שזכה באליפות הארץ בג'ודו.

אריק החל להתאמן בג'ודו בעקבותיו וזכה כבר בגיל 15 באליפות הארץ לבוגרים. בכך הפך להיות צעיר הזוכים בארץ בתואר זה. למרות העובדה שגדל בשכונה מתפתחת, ללא מתקנים מקצועיים לאימונים, הוא הצליח להתאמן במקלט השכונתי, להתמיד ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר.

באולמפיאדת סידני (2000), האולימפיאדה הראשונה שבה לקח חלק, סיים זאבי במקום החמישי והפסיד את מדליית הארד לסטפן טרנו הצרפתי, לאחר שיפוט במחלוקת של השופטים שאף נלמד אחר כך רבות בענף. באולימפידת אתונה (2004) זכה זאבי במדליית הארד אחרי ניצחון על ההולנדי וא דר גסט, לאחר יום קרבות הרואי. 2000 ישראלים שהגיעו לצפות בו מתחרה פרצו בשירת התקווה.

באולימפיאדת בייג'ינג (2008) היה זאבי אחת התקוות הישראליות הגדולות למדליה, אך נוצח כבר בסיבוב השני של התחרויות בידי אלוף אירופה ההולנדי הנק חרול. בבית הניחומים הפסיד לאלוף העולם הברזילאי והודח מהמשך התחרויות. כחלק מהשינויים שהתווה,  החליף אריק את מאמנו האישי ועבר להתאמן במסגרת הנבחרת עם שני הרשקו. ב-2011 זכה אריק במדליית זהב בגרנד סלאם היוקרתי שנערך במוסקבה וחזר לטופ העולמי.

ב- 2012, כשהוא בן 35.5, זכה אריק באליפות אירופה הרביעית שלו שנערכה בעיר הולדתו של פוטין. באוגוסט של אותה שנה הגיע לאולימפידת לונדון (2012) כשהוא מדורג 7 בעולם, והפסיד בקרב הראשון לאחר 43 שניות לגרמני דימטרי פטרס. מספר חודשים לאחר תום המשחקים האולימפיים הכריז אריק על פרישה. ב- 2014 שימש אריק כמנטור בתוכנית הטלוויזיה "המיזם" (רשת-ערוץ 2) שמטרתה היתה לגייס כסף לסטארטפים בתחילת דרכם. מיד לאחר פרישתו  ייסד אריק עמותה  על פי חזונו, שמטרתה לתמוך בפרוייקטים לטיפוח ספורטאים אולימפיים ובמאמנים שלהם, במיוחד בפריפריה.
ב 2021 הוציא לאור בהוצאת כנרת זמורה מודן, את ספר הילדים "נועה הלוחמת הקטנה"  כחלק מסדרת ספרים "הכיתה האולימיפית" על התמודדויות של ילדים בספורט ובחוגים עם והתמודדות עם לחץ כשלון

הפודקאסט של אריק זאבי 

אריק זאבי במדיה

להרצאות וסדנאות באנגלית של אריק זאבי 

הורדת תקציר הרצאות וסדנאות אריק זאבי 

לנצח בקרבות היום יום

43 שניות

הסדנא למנהלים

רוצים לבדוק זמינות ועלות?

לקבלת הצעת מחיר זריזה הזינו את כל הפרטים בהתאמה אליכם

מרצים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פסקל ברקוביץ

"תגידו כן" הוא סיפורה המדהים ומעורר ההשראה של פסקל ברקוביץ, ספורטאית פאראלימפית שאיבדה את שתי רגליה בגיל 17 בתאונת רכבת קשה.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

ליאור כלפון

"למצוא את ביצת הזהב שלך " ו - "הסודות המצחיקים של שפת הגוף - השפה המדוברת ביותר בעולם!" הן הרצאות קומיות חוויתית הלוקחות את המאזין למסע מרתק.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

ברק בכר

הרצאתו של ברק בכר "אסיפות אליפות - ניהול ניצחונות ומשברים" לוקחת אותנו למסע מרתק במהלכו הצליח ברק להפוך קבוצה של אינדיוודואלים לצוות מנצח.
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

אילון נופר

אמנית, יוצרת, במאית, כוריאוגרפית, עיתונאית ומנטורית, ממייסדי להקת מיומנה. השילוב של כל התכונות הללו יחד הפך את אילון לפורצת דרך במספר תחומים
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי

עמוס נחום

צלם טבע ישראלי, מגדולי צלמי החי התת-מימי בעולם. בהרצאתו, עמוס נותן לנו הצצה אינטימית ומרהיבה לעבודת חייו ומנפץ מיתוסים הקשורים לחיות בטבע
הוספה לרשימה שלי הסרה ממהרשימה שלי
1 / 0
דילוג לתוכן